banners

Ομάδες Τοπικής Δράσης (ΟΤΔ)

  ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

  ΦΟΡΕΙΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ FAX e-mail
   
ΑΙΤΩΛΙΚΗ Αιτωλική Αναπτυξιακή Α.Ε. Ο.Τ.Α. "ΑΙΤΩΛΙΑ ΑΕ" Κύριο Μέλος: Κατσώνη Νικολέτα Εθνική οδός Αντιρρίου Ναυπάκτου Τ.Κ. 302 00 Αντίρριο 26340 29926 26340 38552
Αναπληρωματικό Μέλος: Μιχαλόπουλος Χαράλαμπος
ΑΚΟΜΜ ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ ΑΚΟΜΜ Ψηλορείτης Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Κεφαλογιάννης Σωκράτης Ανώγεια Ρεθύμνου Τ.Κ. 740 51 28340 32500 28340 31380
Αναπληρωματικό Μέλος: Κόκκινος Δημήτρης 28340 40102 28330 40118
ΑΝΒΟΠΕ Αναπτυξιακή Βορείου Πελοποννήσου Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Παπαδημητρίου Αντώνιος Λεβίδι Αρκαδίας Τ.Κ. 220 02 27960 22051, 27960 22052 27960 22050
Αναπληρωματικό Μέλος: Κωστούρος Γεώργιος
ANKO Αναπτυξιακή Δυτικής Μακεδονίας Α.Ε. Κύριο Μέλος: Αμανατίδης Γεώργιος Φον. Καραγιάννη 1 3, Τ.Κ 501 00 Κοζάνη 24610 24022 24610 38628
Αναπληρωματικό Μέλος: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος
AXAIA ΑΧΑΪΑ Α.Ε. Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Τσιμπρή Αργυρώ Αγ. Αλεξίου & Ασημ. Φωτήλα Τ.Κ. 250 01 Καλάβρυτα 26920 24442, 26920 24443 26920 24333
Αναπληρωματικό Μέλος: Μπουτόπουλος Παναγιώτης
ΓΡΕΒΕΝΑ Αναπτυξιακή Γρεβενών Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Αντωνόπουλος Ιωάννης Ταλιαδούρη 16, Τ.Κ. 511 00 Γρεβενά 24620 87380  
Αναπληρωματικό Μέλος: Τριανταφύλλου Ευθαλία
ΔΡΑΜΑ Αναπτυξιακή Δράμας Αναπτυξιακή Α.Ε. Ο.Τ.Α. Κύριο Μέλος: Χατζόπουλος Μανόλης Κωνσταντινουπόλεως 8, ΤΚ. 661 00 Δράμα 25210 47610 25210 47612
Αναπληρωματικό Μέλος: Γεωργιάδου Νίκη 25210 47611  
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ Αναπτυξιακή Δωδεκανήσου Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Κυριακούλης Παναγιώτης 28ης Οκτωβρίου 72, Τ.Κ. 851 00 Ρόδος 22410 78230, 75323 22410 75324
Αναπληρωματικό Μέλος: Ζήφος Κωνσταντίνος
ΕΒΡΟΣ Δημοσυνεταιριστική Έβρος Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Πουλιλιός Ευάγγελος Τ.Κ. 680 03 Προβατώνας 25540 20090 25540 41800
Αναπληρωματικό Μέλος: Κουζούκος Κωνσταντίνος 25540 20091
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΚΙΣΣΑΒΟΣ Αναπτυξιακή Νομού Λάρισας Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ (Α.Ε.Ν.Ο.Λ.. Α.Ε.) Κύριο Μέλος: Μηνάς Θεόδωρος Δημάρχου Βλαχοδήμου 1 Τ.Κ. 402 00 Ελασσόνα 24930 25047, 24930 24222 24930 23522
Αναπληρωματικό Μέλος: Μπασδέκη Σεβαστή
ΕΛΙΚΩΝΑΣ ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ Ελικώνας Παρνασσός Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Γκικοπούλου Γεωργία Ερκύνας 9, Τ.Κ. 321 00 Λιβαδειά 22610 80661 22610 80663
Αναπληρωματικό Μέλος: Λάμπρος Μπαλτσιώτης 22610 80662
ΕΤΑΝΑΜ Αναπτυξιακή Νοτίου Ηπείρου Αμβρακικού Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Γεωργίου Ιωάννης Λασκαράτου, Περιοχή Υδραγωγείου, Τ.Κ. 481 00 Πρέβεζα 26820 89150 26820 22511
Αναπληρωματικό Μέλος: Σταμάτη Ανθή 26820 89151
EΥΒΟΙΑ Αναπτυξιακή Εύβοιας Α.Ε. Κύριο Μέλος: Μπουραντάς Αθανάσιος Λεωφόρος Χαϊνά 93, Τ.Κ. 341 00 Χαλκίδα 22210 26626 22210 77747
Αναπληρωματικό Μέλος: Καπελέρης Σταμάτης (Αντιπρόεδρος Δ.Σ.) 22210 89706
ΖΑΚΥΝΘΟΣ Συνεταιριστική Αυτοδιοικητική Ζακύνθου Αναπτυξιακή Α.Ε. Ο.Τ.Α. Κύριο Μέλος: Κούτσης Μαρίνος Τοπική Κοινότητα Μουζακίου Τ.Κ. 290 92 Ζάκυνθος 26950 43931 26950 43932
Αναπληρωματικό Μέλος: Καποδίστριας Κωνσταντίνος
ΗΜΑΘΙΑ Αναπτυξιακή Νομού Ημαθίας Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ (ΑΝ.ΗΜΑ Α.Ε) Κύριο Μέλος: Ατσάλου Ελένη Θεσσαλονίκης 46, Τ.Κ. 591 00 Βέροια 23310 20809 23310 20271
Αναπληρωματικό Μέλος: Δόρης Γεώργιος
ΗΠΕΙΡΟΣ Αναπτυξιακή Ηπείρου Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Μώκος Ηλίας Πλατ. Πύρρου & Μιχ. Αγγέλου 1, Τ.Κ. 45332 Ιωάννινα 26510 36686 26510 33419
Αναπληρωματικό Μέλος: Στεργίου Μαίρη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Αναπτυξιακή Ηρακλείου Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Ταβλαδωράκη Αμαλία Αρχάνες Τ.Κ. 701 00 Ηράκλειο 2810 753300 2810 753310
Αναπληρωματικό Μέλος: Καμπέλη Δήμητρα
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Αναπτυξιακή Νομού Θεσσαλονίκης Α..Ε Κύριο Μέλος: Παπαβασιλείου Βασίλειος Πλούτωνος 24 Τ.Κ. 546 55 Θεσσαλονίκη 2310 801070 2310 403593
Αναπληρωματικό Μέλος: Πετρίδης Γεώργιος
ΚΑΒΑΛΑ Αναπτυξιακή Καβάλας Αναπτυξιακή Ανώνυμη Α.Ε. Κύριο Μέλος: Ξουλόγης Βασίλειος (Πρόεδρος) Ύδρας 10, Τ.Κ. 653 02 Καβάλα 2510 620459 2510 620429
Αναπληρωματικό Μέλος: Σκορδάς Μιχάλης (Δ/ντης)
ΚΑΡΔΙΤΣΑ Αναπτυξιακή Καρδίτσας Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Μπέλλης Βασίλειος Αλλαμανή 27 & Μπλατσούκα, Τ.Κ. 431 00 Καρδίτσα 24410 42363 24410 71636
Αναπληρωματικό Μέλος: Ντανοβασίλης Παναγιώτης 24410 26345
ΚΑΣΤΟΡΙΑ Αναπτυξιακή Καστοριάς Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Τσαπάρας Βασίλειος Γράμμου 62, Τ.Κ. 431 00 Καστοριά 24670 83441 24670 21348
Αναπληρωματικό Μέλος: Ζησόπουλος Παντελής 24670 83442 24670 21349
ΚΕΡΚΥΡΑ Αναπτυξιακή Ιονίων Νήσων Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Νικόπουλος Σπύρος Μαντζάρου 13, Τ.Κ. 491 00 Κέρκυρα 22610 81310 22610 81311
Αναπληρωματικό Μέλος: Κροκίδης Σπύρος
ΚΙΛΚΙΣ Αναπτυξιακή Κιλκίς Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Πασσαλίδης Παύλος Σόλωνος 13, Τ.Κ. 611 00 Κιλκίς 23410 25305, 23410 29385 23410 28522
Αναπληρωματικό Μέλος: Κωνσταντινίδης Παναγιώτης 23410 25305, 23410 29384 23410 28522
ΚΥΚΛΑΔΕΣ Αναπτυξιακή Ετιαρεία Κυκλάδων Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Βολτής Κωνσταντίνος Πλατεία Τσιροπίνα, Τ.Κ. 841 00 Ερμούπολη Σύρου 22810 88834 22810 87982
Αναπληρωματικό Μέλος: Τσαγκαράκη Καλλιόπη
ΛΑΣΙΘΙ Αναπτυξιακή Λασιθίου Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Αντωνακάκης Χαράλαμπος Αργυροπούλου 3, Τ.Κ. 721 00 Άγιος Νικόλαος 28410 91110 28410 91120
Αναπληρωματικό Μέλος: Κουτάντος Μιχαήλ
ΛΕΣΒΟΣ Εταιρία Τοπικής Ανάπτυξης Λέσβου Α.Ε. Κύριο Μέλος: Περιμένης Αναστάσιος Ερμού 4 Μυτιλήνη Τ.Κ. 811 00 Λέσβος 22510 29400 22510 29577 amperimenis@etal sa.gr
Αναπληρωματικό Μέλος: Χατζηβασιλείου Παναγιώτης inquiries@etal sa.gr
ΛΕΥΚΑΔΑ Αναπτυξιακή ΛΗΝΤΕΡ Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Δουβίτσας Αντώνιος
Αντώνιος
1η Πάροδος Ξενοφώνοτς Γρηγόρη, Τ.Κ. 311 00 Λευκάδα 26450 2160 26450 21603
Αναπληρωματικό Μέλος: Μεσσήνης Φίλιππος
ΛΗΜΝΟΣ Αναπτυξιακή Λήμνου Α.Ε. Κύριο Μέλος: Μυρμίγκος Νικόλαος Θεμιστοκλέους 1 Τ.Κ. 814 00 Μύρινα Λήμνου 22540 22212 22540 23409
Αναπληρωματικό Μέλος: Μοσχούδη Χριστίνα 22540 23849 22540 24604 anel
ΜΕΣΣΗΝΙΑ Αναπτυξιακή Μεσσηνίας Ανπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Αργυράκης Ιωάννης Ομήρου & Μαιζώνος 50 Τ.Κ. 241 00 Καλαμάτα 27210 96120 27210 96121
Αναπληρωματικό Μέλος: Μπαρμπετσέας Δημήτριος
ΟΑΔΥΚ Οργανισμός Ανάπτυξης Δυτικής Κρήτης Κύριο Μέλος: Κοπάσης Ελευθέριος (Δ/ντης Τμήματος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων) Όαση Νέας Κυδωνίας Τ.Κ. 731 00 Χανιά Κρήτης 28210 29833 28210 29250
Αναπληρωματικό Μέλος: Πατρελάκης Μάρκος
ΟΛΥΜΠΙΑ Αναπτυξιακή Ολυμπίας Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Μπαλιούκος Διονύσιος Τ.Κ. 270 55 Κρέστενα Ηλείας 26250 24990, 24289 26250 24991
Αναπληρωματικό Μέλος: Θεοφιλόπουλος Νικόλαος
ΠΑΡΝΩΝΑΣ Αναπτυξιακή Πάρνωνα Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Μπερέτσος Μαρίνος Τ.Κ. 270 55 Λεωνίδιο Αρκαδίας 27550 24000 27550 29060
Αναπληρωματικό Μέλος: Μπούζιου Μαρία
ΠΕΛΛΑ Αναπτυξιακή ΠΕΛΛΑΣ Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Κιοσέογλου Ιορδάνης Σακελλαροπούλου 14 & Φιλελλήνων Τ.Κ. 582 00 Έδεσσα    
Αναπληρωματικό Μέλος: Καλτσίδης Ιωάννης 23810 21000, 24858 23810 23181
ΠΗΛΙΟ Εταιρία Ανάπτυξης Πηλίου Α.Ε. Κύριο Μέλος: Σπανός Δημήτριος Λαρίσης 191 Τ.Κ. 383 34 Βόλος 24210 78391 5 24210 78215
Αναπληρωματικό Μέλος: Κερασιώτης Ιωάννης
ΠΙΕΡΙΚΗ Πιερική Αναπτυξιακή Α.Ε. Κύριο Μέλος: Παρτσαλίδου Μπέττυ 16ης Οκτωβρίου 17Β Τ.Κ. 601 00 Κατερίνη 23510 45255 23510 25187
Αναπληρωματικό Μέλος: Ζαπουνίδης Κωνσταντίνος 23510 27541 23510 25187
ΡΟΔΟΠΗ Αναπτυξιακή Ροδόπης Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Ευστρατιάδου Κυριακή Ν.Πλαστήρα & Αντωνιάδη, Τ.Κ. 691 00 Κομοτηνή 25310 34071 25310 34073
 
ΣΕΡΡΕΣ Αναπτυξιακή Σερρών Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Kαλογερούδης Ιωάννης Βασ.Αλεξάνδρου 2, Τ.Κ. 621 00 Σέρρες 23210 64402 23210 99636
Αναπληρωματικό Μέλος: Τριανταφύλλου Ελένη 23210 64403
ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Σακελλαρίου Δημήτριος Ιωαννίνων 84, Τ.Κ 422 00 Καλαμπάκα 24320 25370, 75250 24320 25343
Αναπληρωματικό Μέλος: Πάτρας Παναγιώτης
ΤΡΙΧΩΝΙΔΑ ΤΡΙΧΩΝΙΔΑ Α.Ε Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Μπιρπίλης Ιπποκράτης Παρ. Αντωνοπούλου 6 Τ.Κ. 301 00 Αγρίνιο 26410 39007/79344 26410 49645
Αναπληρωματικό Μέλος: Δελή Ευφροσύνη
ΦΘΙΩΤΙΚΗ Φθιωτική Αναπτυξιακή Α.Ε. Κύριο Μέλος: Παφίλης Γεώργιος Αρκαδίου 6, Τ.Κ. 351 00 Λαμία 22310 67011 22310 53008
Αναπληρωματικό Μέλος: Καρκάνης Δημήτριος
ΦΛΩΡΙΝΑ Αναπτυξιακή Φλώρινας Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Στ. Δραγούμη 26, Τ.Κ. 531 00 Φλώρινα 23850 45789 23850 46671
Αναπληρωματικό Μέλος: 23850 45745
ΦΩΚΙΚΗ Αναπτυξιακή Φωκική Αναπτυξιακή Α.Ε. ΟΤΑ Κύριο Μέλος: Γάτος Χρήστος 4ης Ανωνύμου & Κ. Καραμανλή Τ.Κ. 331 00 Άμφισσα 22653-50695 22650 72445
Αναπληρωματικό Μέλος: Κούτρης Χαράλαμπος
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ Αναπτυξιακή Χαλκιδικής Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α Κύριο Μέλος: Συργανίδης Θεόδωρος 22ας Απριλίου & Μακεδονίας, Τ.Κ. 631 00 Πολύγυρος 23710 24407, 507 23710 24314
Αναπληρωματικό Μέλος: Καραγιάννη Γεωργία

ΕκτύπωσηΗλεκτρονικό ταχυδρομείο